16 stycznia 2018 15:04 | Aktualności

SPOTKANIE OPŁATKOWE

„Czekam na Ciebie Panie” – pod takim hasłem 21 grudnia, w ostatni dzień przed przerwą świąteczną, odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe. Poprzedził je występ uczniów, którzy pod kierunkiem pani Anny Olejnik, pani Alicji Lewczuk i pana Sławomira Skrzyńskiego przygotowali jasełka. Na scenie nie zabrakło niezwykle barwnych postaci Maryi z Józefem, gospodyń, aniołów, diabłów, pastuszków, królów… W prostych, ale jakże wymownych słowach aktorzy przypomnieli, w czym tkwi istota Bożego Narodzenia. Do przyjścia na świat Jezusa Chrystusa w swoim przemówieniu nawiązał również dyrektor, pan Henryk Wyszyński, który złożył wszystkim życzenia zdrowych i wesołych świąt. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wręczyły nauczycielom i pracownikom szkoły słodkie upominki. Następnie pan Sławomir Skrzyński odczytał fragment Pisma Świętego. Każdy wziął do ręki biały opłatek. Wśród wypowiadanych słów powtarzały się życzenia zdrowych, spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych oraz wzajemnego zrozumienia, serdeczności i życzliwości w Nowym Roku.

Zdjęcia: