| | | AAA
Szkoła Podstawowa w Sosnówce
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Sosnówce!

Konkursy szkolne

 

17.06.2017 r. Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Przy Ognisku” w Żeszczynce.             W kategorii solistów I miejsce zdobyła Natalia Raczkowska ucz. kl. VI, III miejsce osiągnęły - Julia Raczkowska ucz. kl. III oraz Kinga Martychowiec ucz. kl. IV. W kategorii zespołów II miejsce zajęły dziewczęta z klas IV – VI. 

 

16.05.2017 r. Konkurs plastyczny pt. „Józef Piłsudski – Niezłomny bojownik o wolność i niezawisłość Polaków” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sosnówce.
Cele konkursu  -  popularyzacja wśród dzieci i młodzieży postaci oraz idei marszałka Józefa Piłsudskiego, jego działalności na rzecz niepodległości, pogłębienie wiedzy na temat dziejów II Rzeczypospolitej oraz kształtowanie postaw patriotycznych.  
Komisja konkursowa oceniała prace w trzech kategoriach: przedszkole, klasy I-III, klasy IV- IV

W kategorii – przedszkole wyróżnienia otrzymali:

  • Kaja Martychowiec
  • Lena Tkaczuk
  • Bartłomiej Raczkowski
  • Marcel Bazyluk
  • Julia Świrepa
  • Błażej Popielewicz
  • Mateusz Kadłubowski
  • Hubert Chomiuk

W kategorii klasy I – III:

  • I miejsce – Aurelia Zagajska
  • II miejsce – Julia Raczkowska
  • III miejsce – Gabriela Chmielewska

W kategorii klasy IV – VI:

  • I miejsce – Weronika Smołońska
  • II miejsce – Mikołaj Szypiło
  • III miejsce – Justyna Naumczyk


12.05 2017 r. W ramach obchodów Dnia Języków Obcych uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności z języka angielskiego i języka rosyjskiego.

Wyniki konkursu z języka angielskiego:

I miejsce – Karpiuk Błażej, Harasimiuk Dominika

II miejsce – Jeruzalska Daria

III miejsce – Słabko Bartosz

Wyniki konkursu z języka rosyjskiego:

I miejsce – Kisiel Tomasz

II miejsce – Bazyluk Lidia, Kunaszyk Aleksandra

III miejsce – Hilse Wiktoria

 

06.05.2017 r. Udział Julii Raczkowskiej (kl. III) oraz Natalii  Raczkowskiej (kl. VI) w eliminacjach powiatowych do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”  w Gminnym Ośrodku Kultury w Sławatyczach. 

  

26.04.2017 r. Etap gminny XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Kategoria klas I – III: Mateusz Dźwigała – klasa III, Wioletta Najdiuk – kl. III.

Kategoria klas IV- VI: Dominika Harasimiuk – klasa V, Aleksandra Kunaszyk – kl. V.

 

25.04.2017 r. I Międzyszkolny Konkurs pod patronatem Wójta Gminy Wisznice Pana Piotra Dragana „Józef Ignacy Kraszewski – człowiek nieprzeciętny o interdyscyplinarnych zainteresowaniach”. W kategorii historyczno – literackiej udział wzięła drużyna naszych czwartoklasistów w składzie: Daria Jeruzalska, Kinga Martychowiec , Szymon Skrzyński.

W konkursie plastycznym  w swoich kategoriach wiekowych II miejsce zajęli- Mateusz Baran ucz. kl. II oraz Julia Bujnik ucz. kl. V.

 

24.04. 2017 r. Szkolny konkurs plastyczny „ZAPROJEKTUJ TEREN ZIELENI WOKÓŁ SZKOŁY ”. W konkursie wzięło udział 28 uczniów z klas 0 – III. Wyróżnienie otrzymały prace następujących uczniów: Malwiny Kadłubowskiej, Michała Karpiuka, Dawida Zaniuka oraz Mateusza Dźwigały.

 

21-22.04 2017 r. Konkursy turystyczno – krajoznawcze w ramach XXIV Marszy na Orientację „Wiosno 2017” 

organizowanych przez UKS „Orientalik” w Żeszczynce, Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim i SKKT
przy Publicznym Gimnazjum w Sosnówce.

  • IV miejsce w wieloboju drużyna w składzie: Martyna Tkaczuk, Dawid Caruk, Marcin Jeruzalski, Damian Derlicki i Bartosz Słabko,
     V m - ce drużyna Aleksandry Pisarzewskiej, Julii Bujnik i Dominiki Harasimiuk;
  • IV miejsce w konkursie krajoznawczym - Dominika Harasimiuk ucz. kl. V;
  • V miejsce w konkursie wiedzy o powiecie bialskim - Lidia Bazyluk ucz. kl. V;
  • IV miejsce w konkursie o życiu i twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego - Julia Chomiuk ucz. kl. V. 

 

05.04.2017 r. Powiatowy Konkurs „POLONISTA ROKU 2017”. Naszą szkołę na etapie powiatowym reprezentowały uczennice: Daria Jeruzalska (kl. IV) oraz Dominika Harasimiuk (kl. V).

Daria Jeruzalska została Laureatką Powiatowego Konkursu „POLONISTA ROKU 2017”. 

 

02.04.2017 r. Konkurs na „Palmę i Pisankę Wielkanocną” w ramach IV Powiatowego Przeglądu Tradycji Wielkanocnych. Komisja konkursowa dokonała oceny około 300 prac i wyłoniła zwycięzców. 
Wyniki uczniów naszej szkoły przedstawiają się następująco:

Grupa wiekowa: dzieci i młodzież szkolna
• pisanka wielkanocna wykonana techniką tradycyjną
III m - ce – Hubert Przybysz ucz. kl. IV

• pisanka wielkanocna wykonana techniką współczesną
III m -ce – Julia Bujnik ucz. kl. V

 Grupa wiekowa: dzieci i młodzież szkolna
• palma tradycyjna w kategorii indywidualnej
II m - ce – Mateusz Baran ucz. kl. II
III m – ce - Paweł Hołowieniec ucz. kl. III


21.03.2017 r. Szkolny konkurs plastyczny pt. „Bukiet Pani Wiosny”. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych oraz wrażliwości artystycznej uczniów. Odbył się w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy I – III oraz klasy IV – VI.

  Na szczególne wyróżnienie zasłużyły prace następujących uczniów: 

Klasy I – III

I miejsce– Mateusz Baran

II miejsce – Magda Bobruk i Wioletta Najdiuk

III miejsce – Agata Karpiuk

Wyróżnienie – Zuzanna Welik

Klasy IV – VI

I miejsce– Weronika Smołońska

II miejsce – Natalia Raczkowska i Martyna Pawłowska

III miejsce – Justyna Naumczyk

Wyróżnienie – Julia Bujnik i Kinga Martychowiec

Komisja konkursowa nagrodziła wszystkie prace dyplomami i nagrodami.

 

 

15.03.2017 r. W XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” uczeń klasy IV Szymon Skrzyński osiągnął IV miejsce na szczeblu powiatowym.


14.03.2017 r.  Etap szkolny konkursu „POLONISTA ROKU 2017” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Białej Podlaskiej.

W kategorii klas III- IV udział wzięły następujące osoby:

Hołowieniec Paweł  kl. III,

 Raczkowska Julia    kl. III,

 Pawlik Aleksandra   kl. III,

 Najdiuk Wioletta      kl. III,

Jeruzalska Daria        kl. IV,

Żarkiewicz Weronika kl. IV,

 

w kategorii klas V- VI

Harasimiuk Dominika kl. V

 

28.02.2017 r. Konkurs plastyczny „Tworzymy lepszy Internet” promujący bezpieczne korzystanie z sieci Internet.

Laureatami konkursu w kategorii klas I- III zostali:

I miejsce uczennica klasy III – Julia Raczkowska,

II miejsce uczennica klasy I – Gabriela Chmielewska,

III miejsce uczennica klasy II – Martyna Skrzyńska.

 W kategorii klas IV – VI

I miejsce zajęła uczennica klasy IV – Martyna Pawłowska,

II miejsce zajęła uczennica klasy VI – Natalia Raczkowska,

III miejsce zajął uczeń klasy IV – Szymon Skrzyński.

Za czołowe miejsca w konkursie uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami uznania a także nagrodami rzeczowymi.


24.02.2017 r.  Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

I miejsce i awans do etapu powiatowego zdobył ucz. kl. IV Szymon Skrzyński,  

II miejsce Dominika Harasimiuk ucz. kl. V

Ponadto w konkursie naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Aleksandra Kunaszyk - kl. V

Monika Klimiuk, Weronika Żarkiewicz - kl. IV

 

03.11.2016 r. Gminny Konkurs Plastyczny „Z książką za pan brat”. 
Wśród nagrodzonych znaleźli się:

I miejsce Dominika Hołowieniec – klasa II

II miejsce Weronika Hulewska – klasa III

III miejsce Mateusz Baran –  klasa II

Wyróżnienia otrzymali:

Gabriela Chmielewska – klasa I

Aleksandra Pawlik – klasa III

Dawid Jeruzalski – klasa I

 

03.11.2016r. Szkolny konkurs plastyczny pod hasłem ,,Idzie Pani Jesień”. Wśród wyróżnionych prac znalazły się rysunki Jessicy Popielnickiej, Dominiki Kaźmieruk, Bartka Bobruka, Jakuba Osypiuka, Martyny Skrzyńskiej, Malwiny Maciejuk, Magdy Bobruk, Julii Raczkowskiej, Zuzanny Welik i Julii Bujnik.

 

 27.10.2016r.  Konkurs recytatorski pod hasłem ,,Barwy jesieni”. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna. Konkurs był skierowany do wszystkich dzieci. Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach: klasy I – III i klasy IV – VI.

W kategorii klas I- III:

I miejsce zajęła uczennica klasy III – Wioletta Najdiuk

II miejsce zajęła uczennica klasy II – Martyna Skrzyńska

III miejsce zajęła uczennica klasy II – Dominika Hołowieniec

Wyróżnienie zdobyli: Julia Doroszuk, Mateusz Dźwigała, Natalia Żarkiewicz.

W kategorii klas IV – VI

I miejsce zajęła uczennica klasy V – Aleksandra Kunaszyk

II miejsce zajął uczeń klasy IV – Szymon Skrzyński

III miejsce zajęła uczennica klasy IV – Daria Jeruzalska

Laureaci otrzymali dyplomy uznania i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy cukierki.

 

17-18.10.2016r. W październiku 2016 r. odbył się etap szkolny Konkursu z Języka Polskiego oraz Konkursu Ortograficznego. Wzięła         w nich udział uczennica klasy V Dominika Harasimiuk.

 

 

07.09.2016r. Konkurs plastyczny o tematyce mlecznej, podczas plenerowej imprezy tematycznej – Święto Mleka w Żeszczynce. W konkursie wyróżniono prace Szymona Skrzyńskiego, Przemysława Kunaszyka, Natalii Dziwulskiej i Justyny Naumczyk.