Szkoła Podstawowa w Sosnówce

SKO

SKO w naszej szkole istnieje od bardzo dawna. Pierwszym opiekunem organizacji była pani Alina Dawidiuk, która pełniła tę funkcję do 2004 roku. Następnie opiekę nad organizacją przejęła pani Iwona Iwaszko, która w 2004 roku rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej w Sosnówce. Oszczędności uczniów były gromadzone na książeczce zbiorczej w Banku Spółdzielczym w Sosnówce. Pani Iwona Iwaszko przejmując opiekę nad organizacją zmieniła bank i przeniosła wkłady uczniowskie do Banku PKO w Parczewie. Od 2012 roku SKO w naszej szkole razem z panią Iwoną Iwaszko prowadzi pani Krystyna Pawlik. Część z uczniów już przystąpiła do programu nowoczesnej bankowości elektronicznej. Uczniowie ci mają założone indywidualne rachunki oszczędnościowe w I Oddziale PKO Bank Polski w Białej Podlaskiej. W dalszym ciągu oszczędzają wpłacając pieniądze u pań prowadzących SKO w Szkole Podstawowej w Sosnówce. Ich pieniądze są bardzo dobrze oprocentowane – 5% w skali roku do 2500 zł (dwóch i pół tysiąca złotych). Inną zaletą nowoczesnej formy oszczędzania jest możliwość korzystania ze zrozumiałego i bezpiecznego serwisu bankowości elektronicznej, co oznacza, że każde dziecko przez Internet ma dostęp do swojego konta.